Strona PJ'a
Listopad 19 2018 06:42:41

Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Linki
Kontakt
Galeria klasy 2006-2009
Galeria Zimak Maszewo 2011


Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Środa:
Zbiórka 7:50 przy kościele od strony ul.Śląskiej.
Przyjazd do Biskupina ok 3,5h
Zajęcia: Program festynu:
10:00 – 10:30 - Pokazy tańców szkockich zespołu „Comhlan”
10:00 - Jak dawniej książki powstawały? - pokaz działania prasy drukarskiej Mistrza Gutenberga
10:00 – 12:00 - Pokazy ubierania się w sprzęt nurkowy, prezentacja narzędzi pracy nurka
10:30 – 15:00 - Pokazy archeologicznej dokumentacji rysunkowej pod wodą
10:30 – 15:00 - Pokazy porozumiewania się pod wodą
10:30 – 15:00 - Pokazy wydobywania zabytków z dna
10:30 - Krzemienne ostrza - pokaz i opowieść o narzędziach z kamienia pierwszych rolników
10:30 – 10:50 - Pokaz oczyszczania fragmentów zaimpregnowanego drewna archeologicznego
10:30 – 11:00 - Koncert zespołu „Lutaś”
11:00 - Topory kamienne w neolicie – pokaz wytwarzania i możliwości zastosowania
11:00 – 11:30 - Prezentacje walk przy użyciu broni wczesnośredniowiecznej
11:00 – 12:00 - Jak eksplorować pochówek i co antropolog przeczyta w kościach ludzkich
11:00 - „Pisma epoki brązu” – wykład, prezentacja multimedialna – Daniel Dawidowicz
11:30 - Pokaz orki pradziejowej (wioska neolityczna)
11:30 - Szlifowanie siekier krzemiennych oraz ich używanie
11:30 – 12:00 - Koncert zespołu „Laiminguo”
12:00 – 12:30 - Przygotowanie preparatów mikroskopowych drewna wykopaliskowego
12:00 - Śmierć i rytuał w neolicie
12:00 - Co to jest drzeworyt, czyli jak od tysięcy lat zdobiono tkaniny i tworzono ilustracje?
12:00 – 12:30 - Koncert zespołu „Percival”
12:00 – 13:00 - Skrzydełko czy nóżka! Zajęcia w warsztacie archeozoologa
12:00 – 13:00 - Nauka liczenia kości wg ich rodzaju – ile człowiek ma paliczków?
12:00 – 13:30 - Pokaz wyrobu szklanych paciorków
12:30 - Neolityczne wrzeciona – warsztat pierwszych przędzarzy
13:00 - Sztuka jaskiniowa epoki kamienia – konkurs plastyczny
13:00 - Nauka rysowania dłubanki
13.00 – 14:00 - Pokaz zasad datowania dendrochronologicznego
13:00 – 14:00 - Konkurs „Jak wyglądali nasi praprzodkowie – warsztaty rekonstrukcji twarzy ludzkiej”
13:00 – 15:00 - Gry i zabawy - czyli rozpoznajemy kości zwierzęce
13:00 - Warsztaty produkcji filcu z udziałem zwiedzających
13:30 - Konkurs – tkanie pasków na bardku
13:30 - Modelowanie noża myśliwskiego. Pokaz odlewania grotu oszczepu
13:30 - Krzemienne noże i groty – pokaz i opowieść o wykonywaniu pierwszych narzędzi
14:00 - Skrobiąc drapaczem, czyli jak w epoce kamienia obrabiano skóry
14:00 - Praca w dawnej kancelarii - pieczęcie i dokumenty od epoki brązu do XIX w.
14:00 – 14:20 - Pokaz dawnego szewstwa
14:00 – 14:30 - Prezentacje walk przy użyciu broni wczesnośredniowiecznej
14:30 – 14:50 - Pokaz oczyszczania fragmentów zaimpregnowanego drewna archeologicznego
14:30 - Jak wykonać topór z poroża i igłę z kości?
14:30 - Pokazy szycia strojów skórzanych przy pomocy kościanych igieł i szydeł
14:30 – 15:00 - Koncert zespołu „Lutaś”
15:00 - Najstarsze techniki połowu ryb
15:00 - Używanie narzędzi krzemiennych
15:00 - Zabawa „Poszukiwacze skarbów”, czyli jak nurek dociera do ukrytych zabytków
15:00 – 15:30 - Przygotowanie preparatów mikroskopowych drewna wykopaliskowego
15:00 – 16:00 - Jak eksplorować pochówek i co antropolog przeczyta w kościach ludzkich
15:00 - Rozbicie dymarki (na kraalu)
15.00 - Pokaz otwarcia zestawu naczyń ze świeżo wydestylowaną smołą drzewną
15:30 - Kamienne żarna, czyli jak wytwarzano mąkę w neolicie
15:30 – 16:00 - Koncert zespołu „Laiminguo”
15:30 – 16:00 - Pokazy tańców irlandzkich zespołu „Comhlan”
16:00 – 16:30 - Warsztaty taneczne dla zwiedzających z zespołem „Comhlan”
16:00 - Wykonywanie ozdób z muszli – moda z epoki kamienia
16:00 - Wykonywanie narzędzi łowieckich z drewna, poroża i kości
16:00 – 16:30 - Koncert zespołu „Percival”
16:00 – 17:00 - Skrzydełko czy nóżka! Zajęcia w warsztacie archeozoologa

17:00 - 17:30 - Przejazd do HOW w Smerzynie
18:00 - Obiadokolacja

Czwartek:
Śniadanie
Zajęcia integracyjne
Obiad
Wykwaterowanie
Przyjazd do Gdańska ok 18:00

Należy zabrać:
- coś do jedzenia i picia na pierwszy dzień, bo posiłek w środę będzie dopiero ok. 17-18:00
- kurtkę przeciwdeszczową lub parasolkę
- legitymację szkolną

tel. kontaktowy organizatora: Paweł Jakusz 608 210 270

Ty się bawisz, a czas ucieka...

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Reklama
Brak zdefiniowanych buttonów

Administrator strony Paweł Jakusz
Copyright © 2010